František Štefan Lotrinský — šľachtic, podnikateľ a zakladateľ žrebčína v Kopčanoch-jedného z dvoch hospodárskych dvorov na území obce Kopčany, celý život vyhľadával talentovaných a zručných ľudí. Práve oni mu pomohli vybudovať funkčné a sebestačné panstvo.
Domnievam sa, že by bol na nás hrdý. Aj my sme do žrebčína v túto sezónu prizvali mimoriadne osobnosti — majstrov vo svojom odbore.
Sme vďační, že na mieste tejto unikátnej stavby, je možné zhliadnuť putovnú výstavu s názvom "Odievanie v premenách času". Za projektom stoja tri výnimočné osobnosti: pani Liliana Singhofferová a jej mama - pani Ela Šafaríková z kostýmového štúdia Elijana a umelecký maskér a kaderník Tomáš Granec.
Výstava je prehľadom historického odievania v najvyšších šľachtických kruhoch, od renesancie po koniec 19. storočia. Je možné vidieť kostýmy inšpirované anglickým kráľom Henrichom VII. Tudorem, španielskou kráľovnou Annou Rakúskou, korunovačnými odevmi Márie Terézie, ako aj šaty z obdobia baroka, rokoka, empíru a doby cisárovnej Sisi. Každý odev je doplnený autentickými dobovými účesmi a parochňami .
POZOR ZMENA POČAS MESIACA JÚN 2026: REZERVÁCIE NA VÝSTAVU MIN. 1 DEŇ VOPRED NA MOBILNOM ČÍSLE 0915969172, ALEBO E-MAILOM: turista@kopcany.sk
fotogaléria tu:












